11

Ailelerin en çok heyecanlandığı organizasyonlardan biri olan sünnet törenlerinde erkek çocuklarını mutlu etmek de biraz güçleşiyor. Çocukların hem korkusunu yenmesine neden olmak hem de organizasyona heyecanla bakmalarını sağlamak isteyen anne babalar genellikle sünnet davetiyeleri seçimini çocuklarına bırakıyorlar. Bunun farkında olan tasarımcılar da ürettikleri modellerle ailelerden çok çocukların beğenisini kazanmayı hedefliyor.

Erkek çocuklarının ortak beğenisi genellikle kendilerinin son model bir otomobil veya motosiklet üzerinde çekilmiş fotoğraflarının yer aldığı sünnet davetiyeleri oluyor. Çocuklar ancak bu tarz fotoğraflar ile ikna edilebiliyor da diyebiliriz. Bu nedenle önce fotoğrafçıya gidilmeden modellerin yer aldığı kataloga ulaşmak pek mümkün olamayabiliyor.   

Yalova sünnet davetiyeleri tasarımlarında biraz daha ön plana çıkmayı başarmış gibi görünüyor. Son dönemin modası olan şehzade kostümleri ile çekilen fotoğraflar, çocukları cezp etmeye birebir. Kentte bu tasarımlar en popüler olanlar listesinde bir numarada yer alıyor. Üzerinde “kurtarın beni” gibi mizahi sözlerin yer aldığı tasarımlar da büyük ilgi görebiliyor. Ancak seçimi anneler yaptığında yine dantel görünümü kazandırılmış, tül ve pullarla süslenmiş modeller kaçınılmaz olabiliyor.

Leave a reply

required