28

Erkekler için hayatlarının çocukluk günlerinden kalma en güzel anılarından birini belgeleyen sünnet davetiyeleri her geçen yıl biraz daha değişiyor ve modaya onlar da ayak uyduruyor. Bundan kısa bir süre öncesine kadar kağıtlarda kostümlü çocukların çizimleri yer alırken şimdilerde bunun yerini gerçek fotoğraflar almış durumda. Artık çocukları sembolize eden figürler pek tercih edilmiyor. Yine kostümlü olmak kaydıyla çocukların kendi fotoğrafları dijital baskı tekniğiyle kağıtlara yerleştiriliyor.

Günümüz sünnet davetiyeleri tasarımlarında çocukların korkulu rüyası haline gelen sünnetçi figürleri de sıklıkla yer almaya başladı. Aileler bu modelleri genellikle mizahi içerikleri nedeniyle tercih etse de, çocuklarının korkusunu yenmesine yardımcı olmak için bu figürlerin yer almasını özellikle isteyen anne babalar da mevcut.   

Genellikle bu tür organizasyonlar için yaz ayları tercih ediliyor. Tatil günlerine denk getirilen tarihler nedeniyle törenler yazlık evlerde gerçekleşiyor. Dolayısıyla Antalya sünnet davetiyeleri açısından biraz daha zengin içeriğe sahip oluyor. Kentte törenlerin sayısı çok fazla olunca siparişler ve özel tasarımlar da dikkat çekiyor. Ancak genel olarak beğenilen modellerin tüm kentlerde aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Leave a reply

required